Monitorując, ze wzmożoną uwagą, dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o przesunięciu terminu 2. Międzynarodowego Kongresu PTMSŻ zaplanowanego na 18-19 kwietnia.

Konferencja zostaje przeniesiona na 12-13 GRUDNIA.

Chcąc podziękować wszystkim – już blisko ośmiuset – zarejestrowanym Uczestnikom, spośród których wielu aktywnie wspierało nas w promocji wydarzenia i niemal tak mocno jak my na nie czekało, 18. KWIETNIA chcemy spotkać się z Wami w nieco innych warunkach.
Pracujemy nad organizacją Minikonferencji Medycyny Stylu Życia w trybie ON-LINE. Jej program będzie w części zbieżny z wcześniej udostępnioną agendą wstępną Kongresu, dostosowany jednak do nowej formy.

Więcej szczegółów przekażemy wkrótce! Zapraszamy do śledzenia:

 

Decyzja była dla nas niezwykle trudna, bo wiemy, jak wszyscy czekaliśmy na to wydarzenie oraz, ile czasu i wysiłku do tej pory włożyliśmy w jego organizację. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników nie możemy jednak postąpić inaczej.

W trosce o ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa apelujemy o bezwzględne stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych, w szczególności w zakresie higieny, zgromadzeń oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Zachęcamy do spędzania aktywnego spędzania czasu w duchu Medycyny Stylu Życia. Jednak w przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Pamiętajmy, że największe ryzyko związane z SARS-CoV-2 dotyczy osób starszych i schorowanych. Dlatego prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, czy załatwianie spraw pocztowych. Nie zapominajmy też, jak ważna jest zwykła rozmowa.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie w serwisach instytucji publicznych, w tym zwłaszcza serwisach Głównego Inspektora Sanitarnego.

Do zobaczenia na grudniowym Kongresie!

___
Zarząd PTMSŻ
Komitet Organizacyjny 2. Międzynarodowego Kongresu PTMSŻ